Eğitim, hizmet, sağlık ve çevre projelerine destek veren Özdilek Eğitim, Sağlık, Kültür ve Sanat Vakfı, ülke içinde yaşanan kritik ve zorlu dönemlerde de sosyal yardımlarda bulunmaktadır.

Ayrıca Eskişehir Tepebaşı’da 2011 yılında yaptırılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Özdilek Kültür Merkezi ile açıldığı günden bu yana çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlerle bireylerin kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlamaktadır.


  • Özdilek Kültür Merkezi Tepebaşı / Eskişehir

Çocukların gelişimini drama atölyesi ile destekliyoruz…Eğitim öğretimin her alanında yer almaya çalışan Özdilek, eğitimde oluşturduğu farkındalığı 2011 yılından bu yana devam eden Drama Atölyesi projesi ile desteklemektedir.

Özdilek İnegöl’de 2011 yılında hayata geçirilen proje, 2012 yılında Bursa, 2016 yılında Gemlik, 2017 yılında ÖzdilekPark Bursa Nilüfer, 2018 yılında Yalova ve ÖzdilekPark İstanbul, son olarak da 2019 yılında Kocaeli’nde ilk günden bu yana 7 - 12 yaş arası 1620 öğrencinin eğitim ve sosyal hayatına dokunmaktadır.

Drama Atölyesi, sosyal iletişim, özgüven, yaratıcılık, hayal gücü, problem çözme ve takım ruhu becerilerinin gelişmesi noktasında, yaşam boyu ihtiyaç duyulacak beceriler kazandırmaya yönelik faaliyetleriyle ve her yıl artan öğrenci sayısıyla devam etmektedir.

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle kazanılan bu beceri ve yetenekler, öğrencilerin kendi benliklerini gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşayabilecekleri yıl sonu gösterileri ile sergilenmektedir. Ayrıca çocukların gelişen özgüvenleriyle sahne ve sanata karşı ilgi duymaları da hedeflenmektedir.