Üretim: İlmek İlmek Üretim

Özdilek’in 1971 yılında iki adet dokuma tezgahı, 5 personel ve yıllık 10 ton havlu üretim kapasitesiyle havlunun ilk üretildiği yer olan Bursa’da başlayan üretim hikayesi bugün; 122.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerde, yıllık 14.000 ton pamuk ipliği, 7.500 ton havlu - bornoz ve 18.000.000 metre nevresim - çarşaf üretim kapasiteleriyle devam etmektedir.

Havlu - bornoz üretiminde önde gelen üreticilerden biri olan Özdilek Ev Tekstili, tam entegre üretim tesisleriyle Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da sektörün en yüksek kapasiteli üreticisi ve ihracatçısıdır.

Pamuk ipliği, havlu - bornoz dokuma, havlu - bornoz boyama, havlu - bornoz konfeksiyon, boya baskı ve nevresim – çarşaf konfeksiyon tesislerinde, kalite odaklı üretim anlayışıyla dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olarak konumlanmaktadır. Bir Özdilek markası olarak 2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere ürünleri yurt dışında satışa sunulan Sadem, 2019 yılında organik ürünleri ve özel tasarım koleksiyonuyla Türkiye ev tekstili - perakende pazarına giriş yapmıştır.

Özdilek Holding, tekstil üretiminin yanı sıra misafirlerine daha kaliteli ürün sunma felsefesi doğrultusunda; Bursa’daki merkezinde “Sütfest” markasıyla dondurma, Afyonkarahisar’da bulunan tesislerinde “Özdilek Lokum” markasıyla lokum ve Bursa Yenişehir’de bulunan Tabiat Tarım çiftliğinden elde ettiği etleri “Dürdane Ana Kasabı” markasıyla gıda alanında da Özdilek kalitesini tüm misafilerine hissettirmektedir.

Özdilek Holding, Bursa’da yer alan merkezi bünyesindeki fabrika, alışveriş merkezi ve yönetim ofislerinin elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ve sıcak su ihtiyacının ise yarısını Özakım Kojenerasyon Tesisleri’nde, doğal gaz yakıtını kullanarak kendisi üretmektedir.

Tesis 2001 yılında kurulmuş olup gaz tribünü ile bu ihtiyaçları karşılarken, 2011 yılında tamamen yenilenmiş, gaz motoru kojenerasyon tesisi kurularak daha etkin ve verimli hale getirilmiştir. Tesiste, saatte 4.300 kW elektrik, 3 ton buhar ve 1.600 kW sıcak su enerjisi elde edilmektedir.

Öte yandan İzmir’de, Özdilek Otel - Turizm bünyesinde bulunan Wyndham Grand İzmir Özdilek'te yer alan ve 2017’de faaliyete geçmiş olan Özakım Trijenerasyon Tesisleri, bu kompleksin elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ihtiyacının yüzde 70’ini ve soğutma ihtiyacının yüzde 50’sini doğal gaz yakıtını kullanarak karşılamaktadır. Bu tesisin üretim hacmi ise saatte 800 kW elektrik, 800 kW ısı ve 850 kW soğutma enerjisi şeklindedir.

Markalarımız

Üretim sektöründe hizmet veren markalarımız

  • Özdilek Ev Tekstili
  • Sadem
  • Floretta
  • Nev
  • Özdilek Lokum
  • Dürdana Ana
  • Sütfest
  • Özakım