Eğitim, hizmet, sağlık ve çevre projelerine destek veren Özdilek Eğitim, Sağlık, Kültür ve Sanat Vakfı, ülke içinde yaşanan kritik ve zorlu dönemlerde de sosyal yardımlarda bulunmaktadır.

Ayrıca Eskişehir Tepebaşı’da 2011 yılında yaptırılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Özdilek Sanat Merkezi ile açıldığı günden bu yana çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlerle bireylerin kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlamaktadır.


  • Özdilek Sanat Merkezi Tepebaşı / Eskişehir

Çocukların gelişimini drama atölyesi ile destekliyoruz…Eğitim öğretimin her alanında yer almaya çalışan Özdilek, eğitimde oluşturduğu farkındalığı 2011 yılından bu yana devam eden Drama Atölyesi projesi ile desteklemektedir.

Özdilek İnegöl'de 2011 yılında hayata geçirilen proje, 2012 yılında Özdilek Bursa, 2016 yılında Özdilek Bursa Gemlik, 2017 yılında ÖzdilekPark Bursa Nilüfer, 2018 yılında Özdilek Yalova ve ÖzdilekPark İstanbul, 2019 yılında Özdilek Kocaeli, son olarak da 2022 yılında Özdilek İzmir ve Bursa Geçit'te, ilk günden bu yana 7-12 yaş aralığındaki 1.853 öğrencinin eğitim ve sosyal hayatına dokunmaktadır.

Drama Atölyesi, sosyal iletişim, özgüven, yaratıcılık, hayal gücü, problem çözme ve takım ruhu becerilerinin gelişmesi noktasında, yaşam boyu ihtiyaç duyulacak beceriler kazandırmaya yönelik faaliyetleriyle ve her yıl artan öğrenci sayısıyla devam etmektedir.

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerle kazanılan bu beceri ve yetenekler, öğrencilerin kendi benliklerini gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşayabilecekleri yıl sonu gösterileri ile sergilenmektedir. Ayrıca çocukların gelişen öz güvenleriyle sahne ve sanata karşı ilgi duymaları da hedeflenmektedir.