• Hüseyin ÖZDİLEK

  Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Üyeleri

 • Sertaç ÜNAL

  İcra Kurulu Başkanı / CEO
 • Dilek BAYRAM

  Mali İşler Genel Müdürü
 • Ahmet İRİ

  Perakende Operasyonları Genel Müdürü
 • Aytekin KESKİN

  Kategori Yönetimi ve E-Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
 • Cevat BEZEK

  Pazarlama ve Denetimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
 • Şadi AŞIROĞLU

  ÖzdilekPark'lardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Başkanın Mesajı

Özdilek, 1967 yılında 30 metrekare perakende mağazasıyla hizmet sektörüne, 1971 yılındaysa 2 adet dokuma tezgahıyla sanayi sektörüne kobi olarak başlamıştır. Bugün geldiği noktada 8 bin personeliyle alışveriş merkezleri, havlu - bornoz ve ev tekstili üretimi, turizm, e-ticaret, sinema, kafe-restoran, inşaat, sigortacılık, gıda ve enerji üretimi sektörlerinde hizmetlerine devam etmektedir. Tüm üretim ve satış faaliyetlerini kalite standartlarından ödün vermeden gerçekleştiren Özdilek; perakende sektöründe 1998 yılında ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi’ni, 2004 ve 2006 yıllarında “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülünü, 2006 - 2007 döneminde gerçekleştirilen Tüketici Memnuniyeti ve Eğilimlerini Belirleme Araştırmaları sonucunda “Tüketici Dostu Marka” unvanını ve 2010 yılında ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni almıştır. 2005’te Türkiye’nin Süper Markaları arasına girmiştir. 2019 yılında Özdilek Ev Tekstili, dünyanın en prestijli markalarını ödüllendiren World Branding Awards tarafından “Yılın Markası” ödülünün sahibi olmuştur. Özdilek, 2 milyar 539 milyon TL’lik cirosuyla 30 milyon USD ihracatıyla 246 milyon TL personel ve 248 milyon TL’lik direkt ve endirekt vergi ödemesiyle Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu içinde yerini almaktadır. Hedefimiz, ülkemizin kişi başına düşen GSMH’sini 20 bin doların üzerine çıkarmak için firma olarak üzerimize düşen görevi yapmaktır.

Ülkemize olan sosyal sorumluluk alanındaki hizmetlerimize de devam ederek ülkemizin çeşitli bölgelerinde iki adet ilkokul, bir adet ortaokul, dört adet anadolu lisesi ve bir de turizm meslek lisesi ve uygulama oteli yaptırmış olup Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamış bulunmaktayız. Bununla birlikte vakfımız kanalıyla yüzün üzerinde öğrenciye burs vermekteyiz.

İnsanlar fani, Türkiye Cumhuriyeti ve şirketler baki kalmalıdır. Bunun için kurumsallaşmak şarttır. Özdilek de bu yolda devam etmekte ve kurum kültürüne önem vermektedir.

Türkiye En İyilere Layıktır.

Sevgi ve saygılarımı sunarım.

Hüseyin ÖZDİLEK
Yönetim Kurulu Başkanı