Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin birlikte düzenlediği “2021 İpek Böceği İhracat Ödülleri” töreni gerçekleştirildi.

Bursa’da tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektörlerinde ihracat başarısı gösteren firmalar arasında Özdilek Ev Tekstili’de görkemli bir törenle ödül almaya hak kazandı. Hazır giyim ve konfeksiyon alanındaki faaliyetleriyle Özdilek Ev Tekstil Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. en fazla ihracatı gerçekleştirerek en firmalar arasında üst sıralarda yer aldı.

Modern teknoloji ve otomasyon ile entegre edilmiş 3 ayrı fabrikasında sürdürdüğü ev tekstili üretimiyle Türkiye’nin tekstil devleri arasında yer alan Özdilek, üretim süreçlerinin tamamında da insan sağlığı, doğa ve çevreye saygı ön planda tutan sosyal uygunluk sertifikalarına da sahip bulunuyor.

Modaya ilham veren ve trendleri belirleyen koleksiyonlarıyla Özdilek Ev Tekstili, Türkiye’deki 117 ev tekstili mağazası, 14 alışveriş merkezi, 9 departman mağazası, 7 hipermarketi ve çevrim içi alışveriş sitesi Özdilekteyim.com’da en yeni ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunuyor.

122 bin metrekarelik kapalı alana sahip tesislerinde yıllık 14 bin ton pamuk ipliği, 10 bin ton havlu – bornoz ve 18 bin metre nevresim – çarşaf üretim kapasitesine sahip bulunan Özdilek Ev Tekstili’nde Disney lisanslı ev tekstili ürünleri de satışa sunuluyor.