Başkanın Mesajı

Özdilek 1967 yılında 30 metrekare perakende mağazasıyla hizmet sektörüne, 1971 yılındaysa 2 adet dokuma tezgahıyla sanayi sektörüne kobi olarak başlamıştır. Bugün geldiği noktada 8 bin personeliyle alışveriş merkezleri, havlu - bornoz ve ev tekstili üretimi, turizm, inşaat, sigortacılık sektörlerinde hizmetlerine devam etmektedir.

Tüm üretim ve satış faaliyetlerini kalite standartlarından ödün vermeden gerçekleştiren Özdilek;  perakende sektöründe 1998 yılında ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi’ni, 2004 ve 2006 yıllarında “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülünü, 2006 / 2007 döneminde gerçekleştirilen Tüketici Memnuniyeti ve Eğilimlerini Belirleme Araştırmaları sonucunda “Tüketici Dostu Marka” unvanını ve 2010 yılında ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni almıştır. Ayrıca 2005’te Türkiye’nin Süper Markaları arasına girmiştir.

Özdilek, 900 milyon TL’lik cirosuyla 35 milyon USD ihracatıyla, 188 Milyon TL işçilik ve 116 Milyon TL’lik direk ve endirek vergi ödemesiyle Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu içinde 216. sırada yerini almaktadır. Hedefimiz, ülkemizin kişi başına düşen GSMH’sini 20 bin doların üzerine çıkarmak için firma olarak üzerimize düşen görevi yapmaktır.

Ülkemize olan sosyal sorumluluk alanındaki hizmetlerimize de devam ederek ülkemizin çeşitli bölgelerinde üç adet ilköğretim okulu ve üç adet anadolu lisesi yaptırmış olup, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamış bulunmaktayız. Bununla birlikte vakfımız kanalıyla yüzün üzerinde öğrenciye burs vermekteyiz.

İnsanlar fani, Türkiye Cumhuriyeti ve şirketler baki kalmalıdır. Bunun için kurumsallaşmak şarttır. Özdilek de bu yolda devam etmekte ve kurum kültürüne önem vermektedir.

Türkiye En İyilere Layıktır.

Sevgi ve Saygılarımı Sunarım.

Hüseyin ÖZDİLEK

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamız  /  Kullanım ve Koşullar