Hakkımızda
Tarihçe Misyon-Vizyon Değerlerimiz Kalite Politikamız Ortaklık yapısı Yönetim Kurulu Ticaret Sicil Bilgileri Medya İçerikleri Özdilek Holding Logo Tasarım Hikayesi Kişisel Verilerin Korunması
 Hakkımızda

Temelleri 1971 yılında atılan Özdilek Holding, 50. yılına doğru güçlü adımlarla ilerlerken, ilk günkü heyecanı ve inancı ile gelişimini sürdürmektedir.

Yenilikçi bakış açısı ve müşteri memnuniyeti üzerine kurulan temelleri ile faaliyet gösterdiği her alanda güvenilir, dinamik ve lider bir marka olmayı hedeflemektedir.

Özdilek Holding’in ilgi alanları, konusunda uzmanlaştığı ev tekstili üretimi başta olmak üzere, gıda ve enerji üretimi; perakende mağazacılık, sağlık merkezleri, kafe - restoran, sinema, turizm ve hava taksi işletmeciliği; alışveriş merkezleri, e-ticaret, inşaat, sigortacılıktır.

Tüm operasyonlarında toplam 8.500 kişilik ekibi ile yılda 70 milyon ziyaretçisine hizmet vermektedir.

Perakende ve Mağazacılık

Özdilek Holding’in 1967 yılında Bursa Kapalı Çarşı’da 30 metrekare havlu mağazası ile başlayan perakende mağazacılık yolculuğu bugün; 14 alışveriş merkezi, 6 hipermarket, kendi AVM’leri dışında yer alan 4 departman mağaza117 resmi ev tekstili satış noktası ve Özdilekteyim.com çevrim içi alışveriş sitesi ile “ihtiyacı karşılayacak her noktada müşterilerine kaliteli ürün ve hizmeti sunma hedefiyle” sürmektedir.

Öte yandan Özdilek, ev tekstili ürünlerini, tüm bu noktaların yanı sıra, 12 tanesi Türkiye’de olmak üzere toplam 20 bölge bayisi kanalıyla, yurt içinde 800, yurt dışında ise çok sayıda satış noktasında bulundurarak; perakende mağazacılığa, gerek kaliteli ürünleri, gerekse öne çıkan hizmet anlayışıyla değer katmaktadır.

Özetle, Özdilek markalı ürünlere, Türkiye’de bine yakın, yurt dışında ise Arnavutluk, Irak, İran, Karadağ, Kıbrıs, Kosova, Lübnan, Romanya ve Rusya olmak üzere çok sayıda noktadan ulaşılabilmektedir.

Özdilek Hipermarketleri ise, AVM’lerinin dışında Bursa ili sınırları içerisinde bulunan Ataevler, Gemlik, Gürsu, İnegöl, Kaplıkaya ve Özlüce’de her zaman taze, bol çeşitli ürün gamı ve uygun fiyatlarıyla hizmet vermektedir.

Üretim

1971  yılında iki adet dokuma tezgâhı,  5 personel ve yıllık 10 ton havlu üretim kapasitesiyle havlunun ilk üretildiği yer olan Bursa’da başlayan üretim hikâyesi bugün; 122.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerde, yıllık 14.000 ton pamuk ipliği, 10.000 ton havlu - bornoz ve 18.000.000 metre ev tekstili üretim kapasiteleriyle devam etmektedir.

Önde gelen havlu - bornoz üreticilerinden olan Özdilek Ev Tekstili, tam entegre üretim tesisleriyle, Avrupa, Kuzey Amerika ve Ortadoğu’da sektörün en yüksek kapasiteli üreticisi ve ihracatçısıdır. 320 milyon TL cirosuyla da Türkiye’de sektörünün en büyük kuruluşudur.

Pamuk ipliği, havlu dokuma, havlu boyama, havlu konfeksiyon, boya baskı ve nevresim – çarşaf konfeksiyon tesislerinde, kalite odaklı üretim anlayışıyla dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olarak konumlanmaktadır.

Özdilek Holding, tekstil üretiminin yanı sıra müşterilerine daha kaliteli ürün sunma felsefesi doğrultusunda; Bursa’da bulunan merkezinde “Sütfest markası” ile dondurma, Afyonkarahisar’da bulunan tesislerinde “Özdilek Lokum markası” ile lokum ve Bursa Yenişehir’de bulunan Tabiat Tarım Çiftliği’nde büyükbaş hayvan üretimi gerçekleştirerek, gıda alanında da Özdilek kalitesini tüm müşterilerine hissettirmektedir.

Özdilek Holding, Bursa’da yer alan merkezi bünyesindeki fabrika, alışveriş merkezi ve yönetim ofislerinin, oluşan elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ve sıcak su ihtiyacının ise yarısını, Özakım Kojenerasyon Tesisleri’nde, doğal gaz yakıtını kullanarak kendisi üretmektedir.

Tesis 2001 yılında kurulmuş olup gaz tribünü ile bu ihtiyaçları karşılarken, 2011 yılında tamamen yenilenerek gaz motoru kojenerasyon tesisi kurularak daha etkin ve verimli hale getirilmiştir. Tesiste, saatte 4.300 kw elektrik, 3 ton buhar, 1.600 kw sıcak su enerjisi elde edilmektedir.

Öte yandan, İzmir’de, Özdilek Otel - Turizm bünyesinde bulunan Wyndham Grand İzmir Özdilek Otel’inde yer alan ve 2017’de faaliyete geçmiş olan Özakım Trijenerasyon Tesisleri, bu kompleksin elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ihtiyacının yüzde 70’ini ve soğutma ihtiyacının yüzde 50’sini, doğal gaz yakıtını kullanarak karşılamaktadır. Bu tesisin üretim hacmi ise, saatte 800 kw elektrik, 800 kw ısı ve 850 kw soğutma enerjisi şeklindedir.

İthalat – İhracat

Özdilek Holding, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Belçika, Danimarka, Dubai, Fransa, Hollanda İngiltere, İsveç, İtalya, Kanada, Rusya, Suudi Arabistan, Türki Cumhuriyetler ve Yunanistan olmak üzere pek çok ülkeye gerçekleştirdiği ihracat sonucu ülkemize, her yıl 30 milyon Amerikan doları döviz kazandırmaktadır.

Ayrıca kuruluşundan itibaren toplam 750 milyon Amerikan doları ihracat gerçekleştirmiştir.

2007 yılında Almanya’da kurulan Tex Idea GmbH Şirketi’nin yüzde 52,5 hissesi Özdilek’e aittir. Özdilek, Tex Idea Şirketi aracılığı ile tekstilden mobilyaya kadar birçok ürünü başta Almanya olmak üzere Avrupa pazarına sunmaktadır. Tex Idea bu faaliyetleri neticesinde yılda 50 milyon avro ciro elde etmektedir.

2017 yılında Özdilek USA Şirketi’nin, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde kurulması kararı alındı. Bu şirket ile “Sadem markası” başta olmak üzere kendi ürünlerinin ABD ihracatı öncelikli olarak planlanmaktadır.

Alışveriş Merkezleri

Birçok ürün ve markanın yer aldığı, modadan yemeğe, teknolojiden eğlenceye kadar her türlü ihtiyacın, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle karşılandığı Özdilek AVM, hizmet noktalarında, 7’den 77’ye her yaşta tüketiciye hitap eden bir sunumla müşterilerinin hayatlarına dokunmaktadır.

"Müşteri varsa biz varız" felsefesiyle hareket eden Özdilek, perakende ve mağazacılık sektöründe bugün itibariye 14 alışveriş merkezi; Bursa, Geçit (Bursa), Yalova, Bolu, Afyonkarahisar, Kocaeli, İzmir, Eskişehir, Uşak, Turgutlu, Düzce, ÖzdilekPark Antalya, ÖzdilekPark İstanbul ve ÖzdilekPark Bursa Nilüfer, 6 hipermarket; Bursa Kaplıkaya, Bursa Ataevler, Gemlik, İnegöl, Bursa Özlüce ve Gürsu, 4 depatman mağaza; Vialand, ToriumMall of İstanbul ve Erzurum MNG Mall; 70 tanesi kendi bünyesinde işletilen 117 resmi ev tekstili mağazası ile kaliteyi müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da 2009 yılında hizmete açılan ÖzdilekPark Antalya Alışveriş ve Yaşam Merkezi; 110 mağaza, 7 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 1.100 araçlık kapalı otoparkıyla Antalya’ya ve ülkemize hizmet vermeye devam etmektedir. Eylül 2014 yılında açılan ÖzdilekPark İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi; 145 mağaza, 10 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 2.000 araçlık kapalı otoparkıyla İstanbul Levent'te hizmet vermeye başlamıştır. Mart 2017 yılında Bursa'da açılan Bursalıların yeni gözdesi ÖzdilekPark Bursa Nilüfer Alışveriş ve Yaşam Merkezi ; 55 mağaza, 10 adet sinema salonu, çocuk eğlence merkezi ve 995 araçlık kapalı otoparkıyla, Bursa Nilüfer'de hizmete açılmıştır.

Kafe – Restoran İşletmeciliği

Özdilek Holding kafe ve restoran işletmeciliği sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübesi ile Safahat Lokantası, Kafe Safahat, Caréme Restaurant, Partly Cloudy Cafe, Cafe Gold Time ve Vertice Cafe & Brasserie markalarıyla misafirlerini ağırlamaktadır.

Bu alandaki hizmet yolculuğuna, Bursa’da bulunan merkezinde 1983 yılında başlayan Özdilek, 2015 yılında “Safahat markası” ile bu operasyonunu taçlandırmıştır. Usta aşçıların elinden özenle hazırlanan lezzetleri ve yılların tecrübesi ile Safahat Lokantası ve Kafe Safahat; Afyonkarahisar, Bolu, Bursa, Düzce, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Manisa, Uşak ve Yalova’da, Özdilek AVM ve hipermarketlerinde olmak üzere, toplam 17 noktada hizmet vermektedir.

Dünya ve Türk mutfaklarının eşsiz lezzetlerini bir araya getiren Caréme Restaurant, şık dekorasyonu, kusursuz servis kalitesi ile Wyndham Grand İstanbul Levent ve Wyndham Grand İzmir Özdilek’te misafirlerini ağırlamaktadır.

Menüsünde birçok sağlıklı ve taze atıştırmalıklar bulunan Partly Cloudy Cafe, ziyaretçilerine lezzetli ve keyifli öğünler sunmaktadır. Partly Cloudy Cafe, Qualitasspa Eskişehir, Qualitasspa İstanbul ve Qualitasspa İzmir’de olmak üzere üç lokasyonda hizmet vermektedir.

Özdilek Kocaeli AVM, ÖzdilekPark Bursa Nilüfer ve ÖzdilekPark İstanbul’da bulunan Cafe Gold Time, sıcak içeceklerden soğuk meşrubatlara, pastalardan soğuk sandviçlere kadar lezzetli ürün yelpazesine sahiptir.

Wyndham Grand İstanbul Levent ve Wyndham Grand İzmir Özdilek’te bulunan Vertice Cafe & Brasserie, misafirlerinin keyifle bir araya gelerek  güzel vakit geçirebilecekleri, ustalıkla hazırlanmış lezzetleri, yiyecek ve içecek aperitiflerini tadabilecekleri şık bir mekân alternatifi sunarken; Ozone Night Club da yerli ve yabancı zengin içecek menüsü ve müziğin muhteşem birleşimiyle, misafirlerinin en keyifli akşamlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Sigortacılık

1992 yılında Bursa’da, Özdilek Şirketler Grubu’na hizmet vermek amacı ile kurulan Özlü Sigorta, bugün pek çok sayıda müşterisine elementer  branşta sigortacılık hizmeti sunmaktadır.

Müşteri memnuniyeti anlayışını burada da devam ettiren Özdilek, Özlü Sigorta ile global standartlar ve yenilikçi yaklaşımlar sunarak sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini herkese ulaştırmayı hedeflemektedir.

Zorunlu deprem sigortası, trafik, kasko, konut, sağlık, iş yeri (yangın), sorumluluk ve ferdi kaza, inşaat (All Risk), uçak, tekne ve nakliyat sigortaları alanlarında, yılların tecrübesi ve özveriyle hizmet vermektedir.

İnşaat

Konut projeleriyle de inşaat sektöründe hızla yükselen bir değer olan Özdilek, müşterilerinin memnuniyeti için tecrübe ve birikimlerini paylaşmayı sürdürmektedir.

2013 yılında Eskişehir’in en prestijli bölgesinde hayata geçirilen Eskişehir Loft Konut Projesi, doğanın ve yeşilin huzuruyla, konforlu ve lüks bir yaşam alanı olarak inşa edilmiştir. Bu proje Özdilek’in ilk konut projesidir. Bu alandaki ikinci yatırımı ise, Kocaeli’de bulunan Atakent Konut Projesi olmuştur.

Doğal güzellikleri ve tarihe tanıklığı ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Bursa’nın modern yüzü Nilüfer’de, yüzü yeşile dönük yaşam konsepti, doğayla iç içe ve nefes alan konutlarıyla Orange City Fethiye Projesi ise 2017 yılında hayata geçirilmiştir.

Konut projelerinin yanı sıra konusunda uzman taşeron şirketler ile 1996 yılından beri kendi bünyesindeki tüm yapıların inşaatlarını da üstlenen Özdilek, inşaat sektöründeki birikim ve tecrübelerini artırmayı sürdürmektedir.

Hava Taksi

Çağımızın yoğun temposuna ayak uydurmak isteyenler için “Tecrübeli, kaliteli ve eğitimli uçuş ekibi ile güvenli uçuşlar” bakış açısıyla hizmet vermeye başlayan ÖzekAir Hava Taksi servisiyle de yenilikçi bakış açısını yansıtmaktadır.

Yenilikçi, ileri görüşlü, müşteri odaklı, güvenilir ve konforlu hizmetler sunan ÖzekAir, kurulduğu ilk günden bu yana tüm yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda tamamen müşterilerinin isteği ve ihtiyaçları doğrultusunda uçuşlar organize etmeye devam etmektedir. Uçuşlar 2016 model Beechcraft King Air 250 uçağı ile gerçekleştirilmektedir.

Sinema İşletmeciliği

1998 yılında Özdilek Kocaeli AVM ile sinema işletmeciliğine başlayan Özdilek, bugün; Türkiye’nin 9 ayrı lokasyonunda, 36 adet 3D salonu, 2 adet Atmos ses teknolojisine sahip salonu olmak üzere toplam 70 adet sinema salonunda, 7.873 koltuk kapasitesi ile “Cinetime markası” olarak hizmet vermektedir.

İstanbul ve Anadolu’nun çeşitli bölgelerindeki hizmet noktalarında, çok sayıda gala etkinliği düzenleyen Cinetime, bu sayede Türkiye’nin yetenekli oyuncularını, sinemaseverlerle buluşturmaktadır.

Turizm – Otelcilik

Özdilek Holding bünyesindeki Özdilek Otel Turizm şirketi, 2003 yılında İzmir’deki beş yıldızlı, 219 odalı otel yatırımı ile turizm sektörüne giriş yapmıştır. 2013 tarihi itibariyle de Wyndham Hotel Group ile iş birliğine imza atarak Wyndham Grand İzmir Özdilek adıyla yoluna devam etmektedir. 2004 yılında, İstanbul Skal Kulübü’nün “Skalite 2004 - Yılın Şehir Oteli” ödülünü alarak sektördeki gücünü kanıtlamıştır.

2014 yılında ise İstanbul Levent’te faaliyete geçen, otel, iş merkezi ve alışveriş merkezinden oluşan Özdilek Center bünyesinde Wyndham Grand İstanbul Levent adıyla misafirlerine üstün konfor ve hizmet sunmaya başlamıştır.

İstanbul’un muhteşem manzarasına 360 derece hakim olan Wyndham Grand İstanbul Levent, farklı kategorilerdeki 389 odası, akıllı oda yönetim sistemi, hızlı internet erişimi, her yere kolay ulaşım sağlayan lokasyonuyla mükemmel konfor sağlamaktadır.

Sağlık Merkezi İşletmeciliği

2003 yılında İzmir’de hayata geçirilen otel projesi bünyesinde bulunan sağlık merkezi ile bu alandaki çalışmalarını başlatan Özdilek Holding, bugün; Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de yaklaşık 2.000’i aşkın misafirine, üstün kalite ve hizmet anlayışını, “Qualitasspa markası” ile sunmaktadır.

Toplam 11.428 metrekarede sauna, Fin hamamı, Türk hamamı, şok ve jet duşlar başta olmak üzere her türlü son teknoloji ekipmanı ve konusunda profesyonel, müşteri memnuniyetini ilke edinmiş personeli ile hizmetlerini 2003’ten bu yana sürdürmektedir.

Qualitasspa, Özdilek Eskişehir AVM, Wyndham Grand İstanbul Levent Otel ve Wyndham Grand İzmir Özdilek Otel’de hizmet vermektedir.

Tarım ve Hayvancılık

“Türkiye’nin ve dünyanın en kaliteli ve lezzetli et üretimini yapmak” fikrinden yola çıkarak kurulan Tabiat Tarım Çiftliği ile tarım ve hayvancılık sektörüne adım atılmıştır. Bu bağlamda Tabiat Tarım ve Özdilek müşterilerine her zaman güvenilir ve kaliteli ürünler sunulmaktadır.

Bursa Yenişehir’de 800 dönümlük arazi üzerine kurulan Tabiat Tarım, 40 dönüm besi çiftliği ve karantina alanı, 730 dönüm tarım arazisi, 30 dönüm eğitim ve araştırma tesisinden oluşmaktadır.

2012 yılında kurulan ve yıllık kapasitesi 2.400, anlık kapasitesi ise 1.600 büyükbaş olan Tabiat Tarım Besi Çiftliği'ne, 2017 yılında 5 milyon TL yatırım yapılarak; anlık kapasitesi 2.400, yıllık kapasitesi 3.600 büyükbaş hayvana çıkarılmıştır. Tabiat Tarım’ın tercih ettiği hayvan cinsleri; ŞaroleLimuzinHoştaynAngusSimental ve Belçika Mavisi’dir.

Çiftlikteki tüm üretim faaliyetleri ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi esaslarına dayanılarak, hijyenik ve güvenilir bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

E - ticaret

2010 yılında e-ticaret sektörüne yatırım yapan Özdilek Holding, ilk olarak kendi ürünlerinin satışını yaptığı bir e-ticaret sitesi kurdu. 2013 yılına gelindiğinde ise departman mağaza ve hipermarket stoklarını da operasyona dahil ederek kapsamını genişletti ve “Özdilekteyim.com markası”nı hayata geçirdi.

SSL ve PCI DSS Güvenlik protokolleri sayesinde Özdilekteyim.com ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgiler şifrelenerek aktarılmakta, böylelikle Özdilekteyim.com kullanıcılarına tamamen güvenli bir alışveriş imkânı sunmaktadır.

Özdilekteyim.com kullanıcılarına, mağazada 10.000 çeşit, markette ise 12.000 çeşit ürün alternatifi sunulmaktadır. Market operasyonu Antalya, Bursa, Eskişehir, İzmir ve Kocaeli illerinde, mağaza operasyonu ise tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Geleceğe dönük, yurt dışı operasyonu hedeflenmektedir.

Ofis İşletmeciliği

İstanbul’un kalbi Levent'te, Büyükdere Caddesi üzerinde 27.000 metrekare arsa üzerine inşa edilmiş Özdilek Center’da yer alan River Plaza; 35.000 metrekare kiralanabilir alana sahiptir. Ofis kullanıcılarına özel yaklaşık 2.800 metrekarelik bir yeşil teras ve rekreasyon alanı, özel olarak dizayn edilmiştir. Ofis çalışanlarının yaşam kalitesini ve verimliliğini arttırmak adına, hemen yanı başında bulunan ÖzdilekPark İstanbul AVM’ye direkt bağlantısı bulunan River Plaza, mesai saatleri dışında da ofis kullanıcılarına en iyi hizmeti sağlamayı hedeflemiştir.

River Plaza’nın, önemli özelliklerinden biri de LEED Gold Sertifikası hedefidir. Konunun uzmanlarının danışmanlığında LEED Gold Sertifikası hedeflenerek proje geliştirilmiştir.

 

Kullanım ve Koşullar   Gizlilik ve Güvenlik