Sosyal Sorumluluk

Özdilek, sosyal sorumluluk projeleri ile her zaman topluma örnek bir kuruluş olmaya çalışmaktadır. Özdilek’in yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettiği 8 adet okul bulunmaktadır. Ülkemizin geleceğinde en önemli yeri olan Türk eğitim ve öğretimine katkı sağlayan bu okullar; Bursa, Tokat ve Kocaeli illerinde birer ilköğretim okulu, Afyonkarahisar’da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi ve Uygulama Oteli, Bursa Anadolu Tekstil Meslek Lisesi ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antalya’da Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, İstanbul’da Anadolu İmam Hatip Lisesi’dir.

24 Ağustos 2002 tarihinde kurulan Özdilek Eğitim, Sağlık, Kültür ve Sanat Vakfı, ülke genelinde ihtiyaç sahibi ve başarılı, üniversite eğitimini sürdüren öğrencilere düzenli olarak burs imkanı sağlamaktadır.

Özdilek, sosyal sorumluluk kapsamında ayrıca İzmir’de bir polis merkezi ve İnegöl’de bir sağlık ocağı yaptırarak hizmete sunmuştur. Bunun yanı sıra 16 Haziran 2011 tarihinde Eskişehir Tepebaşı’da Özdilek Kültür Merkezi hizmete açılmıştır. Özdilek Kültür Merkezi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermektedir.

Özdilek Holding, gelecek nesillere bırakılacak en büyük mirasın doğa olduğu bilinciyle 2004 – 2005 yılları arasında Urla - Zeytinlik ve Menderes Görece sınırları içerisinde yer alan İzmir Dostluk Ormanı ve Milli Egemenlik Ormanı’na 30 bin fidan bağışlayarak 3 hatıra ormanı oluşturmuştur. Daha fazla yeşil alan için 2018 yılında ise Özdilek Holding, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ile iş birliği kurarak yaptığı ağaçlandırma projesiyle Bursa Karacabey’de 30 bin fidanı toprakla buluşturdu. 2020 yılındaysa İzmir Bademli’de Özdilek Ev Tekstili adına 10 bin fidanlık 1 hatıra ormanı daha hayata geçirildi.

 

 

Hüseyin Özdilek Ortaokulu:1996 / Erbaa-TOKAT


Naz Özdilek İlkokulu: 1997 / Yıldırım - BURSA


Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: 1997 / Merkez - AFYONKARAHİSAR


Dürdane Özdilek İlkokulu:1998 / Kartepe-KOCAELİ


BALÇOVA POLİS MERKEZİ (Şükrü ÖZDİLEK anısına yaptırılmıştır.): 1999 / Balçova - İZMİR


Hüseyin Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: 2005 / Nilüfer - BURSA


ŞÜKRÜ ÖZDİLEK SAĞLIK OCAĞI: 2007 / İnegöl - BURSA


Hüsniye Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: 2010 / Kepez - ANTALYA


ÖZDİLEK KÜLTÜR MERKEZİ: 2011 / Tepebaşı - ESKİŞEHİR


Güzide Özdilek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi: 2014 / Esenler - İSTANBUL


Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi: 2015 / Gemlik - BURSA

Özdilek'in temel felsefesi, sosyal sorumluluk projeleri ile sürekli gelişen Türkiye'nin kalkınmasına katkı sağlayabilmektir. Ayrıca;

24 Ağustos 2002 tarihinde kurulan Özdilek Vakfı, 2014 - 2015 Eğitim Öğretim yılında, ülke genelinde ihtiyaç sahibi ve başarılı ilköğretim, lise ve üniversite eğitimini sürdüren öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır.

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamız  /  Kullanım ve Koşullar