International Data Corporation (IDC) Türkiye tarafından düzenlenen CIO Ödülleri, sahiplerini buldu.

 

Yenilikçi ve teknolojik çözümler geliştiren kuruluşumuz Özveri Ar-Ge merkezi, bilgisayar ve mobil cihazlarda kullanılan uygulamalara yönelik çözümleri hayata geçiren TagSpot projesiyle CIO Summit 2022 Ödülleri kapsamında Future of Work the Year kategorisinde Human Machine Collaboration ödülünü almaya hak kazandı. 

 

Yılın gelecek vadeden projesi ödülünü alan TagSpot uygulaması, mağaza ve market raflarında bulunan etiketlerin fiyatlarının kontrol edilmesini, güncellenmesini, ürün doğrulama işlemlerinin hızlı ve pratik bir yöntem ile çözülmesini amaçlayarak kullanıcılarına minimum hata ile doğru sonuçlar sağlamayı hedefliyor. Uygulama, ürün etiketini mobil cihazların kamerası ile algılayarak fiyatının güncel olup olmadığını ERP sistemlerinden bağımsız olarak kontrol ederek, etiketlerde herhangi bir fiyat değişikliği söz konusu olduğu taktirde, otomatik olmayan kontrollerin neden olduğu zaman kaybını en aza indirmeyi amaçlıyor.

 

Gelişen ve değişen teknolojileri takip ederek bu yenilikleri çalışmalarında uygulayan Özveri Ar-Ge merkezi, gelecek projeleriyle perakende sektörüne katkı sağlamaya devam edecek.