Hakkımızda
Tarihçe Misyon-Vizyon Değerlerimiz Kalite Politikamız Ortaklık Yapısı Yönetim Kurulu Bilgi Toplumu Hizmetleri Medya İçerikleri Özdilek Holding Logo Tasarım Hikayesi Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamız
 Hakkımızda

Temelleri 1971 yılında atılan Özdilek Holding, 50. yılına doğru güçlü adımlarla ilerlerken ilk günkü heyecanı ve inancıyla gelişimini sürdürmektedir.

Yenilikçi bakış açısı ve müşteri memnuniyeti üzerine kurulan temelleriyle faaliyet gösterdiği her alanda güvenilir, dinamik ve lider bir marka olmayı hedeflemektedir.

Özdilek Holding’in ilgi alanları, konusunda uzmanlaştığı ev tekstili üretimi başta olmak üzere, gıda ve enerji üretimi, perakende mağazacılık, sağlık merkezleri, kafe restoran işletmeciliği, sinema, turizm, alışveriş merkezleri, çevrim içi alışveriş sitesi, inşaat ve sigortacılıktır.

Tüm operasyonlarında toplam 8.000 kişilik ekibiyle yılda 70 milyon ziyaretçisine hizmet vermektedir.

Perakende ve Mağazacılık

Özdilek Holding’in 1967 yılında Bursa Kapalı Çarşı’daki 30 metrekare havlu mağazasında başlayan perakende mağazacılık yolculuğu bugün, 14 alışveriş merkezi, 7 hipermarket, kendi AVM’leri dışında yer alan 4 departman mağazası, 143 ev tekstili mağazası ve Özdilekteyim.com çevrim içi alışveriş sitesiyle “niteliğinden ödün vermeksizin, ihtiyacı karşılayacak her noktada müşterilerine kaliteli ürün ve hizmeti sunma hedefiyle” sürmektedir.

Özdilek, ev tekstili ürünlerini, tüm bu noktaların yanı sıra 12 tanesi Türkiye’de olmak üzere toplam 20 bölge bayisi kanalıyla yurt içinde 800, yurt dışındaysa çok sayıda satış noktasında bulundurarak perakende mağazacılığa gerek kaliteli ürünleri gerekse öne çıkan hizmet anlayışıyla değer katmaktadır.

Özetle Özdilek markalı ürünlere, Türkiye’de bine yakın, yurt dışındaysa Arnavutluk, Irak, Karadağ, Kıbrıs, Kosova, Lübnan, Romanya ve Rusya olmak üzere çok sayıda noktadan ulaşılabilmektedir.

Özdilek AVM’leri dışında Bursa ili sınırları içerisinde bulunan Ataevler, Gemlik, Gürsu, İnegöl, Kaplıkaya, Mudanya ve Özlüce hipermarketlerinde her zaman taze, bol çeşitli ürün gamı ve uygun fiyatlarla hizmet verilmektedir.

Üretim

1971 yılında iki adet dokuma tezgahı, beş personel ve yıllık 10 ton havlu üretim kapasitesiyle havlunun ilk üretildiği yer olan Bursa’da başlayan üretim hikayesi bugün, 122.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerde, yıllık 14.000 ton pamuk ipliği, 10.000 ton havlu - bornoz ve 18.000.000 metre ev tekstili üretim kapasiteleriyle devam etmektedir.

Sektörün önde gelen havlu - bornoz üreticilerinden Özdilek Ev Tekstili, tam entegre üretim tesisleriyle Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da sektörün en yüksek kapasiteli üreticisi ve ihracatçısıdır. 320 milyon TL cirosuyla da Türkiye’de sektörünün en büyük kuruluşudur.

Pamuk ipliği, havlu dokuma, havlu boyama, havlu konfeksiyon, boya baskı ve nevresim çarşaf konfeksiyon tesislerinde, kalite odaklı üretim anlayışıyla dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olarak konumlanmaktadır.

Özdilek Holding, tekstil üretiminin yanı sıra müşterilerine daha kaliteli ürün sunma felsefesi doğrultusunda Bursa’da bulunan merkezinde “Sütfest” markasıyla dondurma, Afyonkarahisar’da bulunan tesislerinde “Özdilek Lokum” markasıyla lokum ve Bursa Yenişehir’de bulunan Tabiat Tarım çiftliğinde büyükbaş hayvan üretimi gerçekleştirerek, gıda alanında da Özdilek kalitesini tüm müşterilerine hissettirmektedir.

Özdilek Holding, Bursa’da yer alan merkezi bünyesindeki fabrika, alışveriş merkezi ve yönetim ofislerinin, oluşan elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ve sıcak su ihtiyacının ise yarısını, Özakım Kojenerasyon Tesisleri’nde, doğal gaz yakıtını kullanarak kendisi üretmektedir. Tesis 2001 yılında kurulmuş olup gaz tribünüyle bu ihtiyaçları karşılarken, 2011 yılında tamamen yenilenerek gaz motoru kojenerasyon tesisi kurularak daha etkin ve verimli hale getirilmiştir. Tesiste, saatte 4.300 kW elektrik, 3 ton buhar, 1.600 kW sıcak su enerjisi elde edilmektedir.

Özdilek Otel ve Turizm bünyesinde hizmet veren Wyndham Grand İzmir Özdilek otelinde yer alan ve 2017’de faaliyete geçmiş olan Özakım Trijenerasyon Tesisleri, bu kompleksin elektrik ihtiyacının tamamını, ısıtma ihtiyacının yüzde 70’ini ve soğutma ihtiyacının yüzde 50’sini, doğal gaz yakıtını kullanarak karşılamaktadır. Bu tesisin üretim hacmiyse saatte 800 kW elektrik, 800 kW ısı ve 850 kW soğutma enerjisi şeklindedir.

İthalat – İhracat

Özdilek Holding, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya başta olmak üzere Avrupa Birliği ve dünyanın çeşitli bölgelerine gerçekleştirdiği ihracat sonucu, her yıl 30 milyon Amerikan doları ciro elde etmektedir. Holding, kuruluşundan itibaren toplam 750 milyon Amerikan doları ihracat gerçekleştirmiştir.

2007 yılında Almanya’da kurulan Tex Idea GmbH şirketinin yüzde 47,5 hissesi Özdilek’e aittir. Özdilek, Tex Idea şirketi aracılığıyla tekstilden mobilyaya kadar birçok ürünü başta Almanya olmak üzere Avrupa pazarına sunmaktadır. Tex Idea bu faaliyetleri neticesinde yılda 50 milyon avro ciro elde etmektedir.

Bir Özdilek Ev Tekstili markası olarak 2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere ürünleri yurt dışında satışa sunulan Sadem, 2019 yılında organik ürünleri ve özel tasarım koleksiyonuyla Türkiye ev tekstili – perakende pazarına giriş yapmıştır.

Alışveriş Merkezleri

Birçok ürün ve markanın yer aldığı, modadan yemeğe, teknolojiden eğlenceye kadar her türlü ihtiyacın, “Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti” ilkesiyle karşılandığı Özdilek AVM, hizmet noktalarında 7’den 70’e her yaşta tüketiciye hitap eden bir sunumla müşterilerinin hayatına dokunmaktadır.

2009 yılında Antalya’da geleneksel Özdilek AVM konseptinden farklı olarak tasarlanan ÖzdilekPark Antalya’da, kiralanabilir satış alanlarıyla farklı markaları aynı çatı altında buluşturan “ÖzdilekPark” konsepti hayata geçirilmiştir. Bu konsept ile Antalya, Bursa ve İstanbul’da hizmet verilmektedir.

Özdilek ve ÖzdilekPark AVM’ler bugün itibarıyla Afyonkarahisar, Antalya, Bolu, Bursa, Düzce, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Manisa Turgutlu, Uşak ve Yalova olmak üzere Türkiye’nin 12 ilinde, toplam 14 noktasıyla hizmet vermektedir.

Sigortacılık

1992 yılında Bursa’da, Özdilek Şirketler Grubu’na hizmet vermek amacıyla kurulan Özlü Sigorta, bugün pek çok sayıda müşterisine elementer branşta sigortacılık hizmeti sunmaktadır.

Müşteri memnuniyeti anlayışını burada da devam ettiren Özdilek, Özlü Sigorta ile global standart ve yenilikçi yaklaşımlar sunarak sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini herkese ulaştırmayı hedeflemektedir.

Zorunlu deprem sigortası, trafik, kasko, konut, sağlık, iş yeri (yangın), sorumluluk ve ferdi kaza, inşaat (All Risk), uçak, tekne ve nakliyat sigortaları alanlarında, yılların tecrübesi ve özveriyle hizmet vermektedir.

Kafe – Restoran İşletmeciliği

Özdilek Holding kafe restoran işletmeciliği sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübesi ile Safahat Lokantası, Kafe Safahat, Carême Restaurant, Partly Cloudy Cafe, Gold Time ve Vertice Cafe & Brasserie markalarıyla misafirlerini ağırlamaktadır.

Bu alandaki hizmet yolculuğuna Bursa’da bulunan merkezinde 1983 yılında başlayan Özdilek, 2015 yılında “Safahat” markasıyla bu operasyonunu taçlandırmıştır. Usta aşçıların elinde özenle hazırlanan lezzetleri ve yılların tecrübesi ile Safahat Lokantası, Kafe Safahat; Özdilek AVM ve hipermarketlerinde olmak üzere, Türkiye’nin toplam 31 noktasında hizmet vermektedir.

Dünya ve Türk mutfaklarının eşsiz lezzetlerini bir araya getiren Carême Restaurant, şık dekorasyonu, kusursuz servis kalitesiyle Wyndham Grand İstanbul Levent ve Wyndham Grand İzmir Özdilek’te misafirlerini ağırlamaktadır.

Menüsünde birçok sağlıklı ve taze atıştırmalıklar bulunan Partly Cloudy Cafe, ziyaretçilerine lezzetli ve keyifli öğünler sunmaktadır. Partly Cloudy Cafe, Qualitasspa Eskişehir, Qualitasspa İstanbul ve Qualitasspa İzmir’de olmak üzere üç lokasyonda hizmet vermektedir.

Özdilek Kocaeli, ÖzdilekPark Bursa Nilüfer ve ÖzdilekPark İstanbul’da bulunan Gold Time, sıcak içeceklerden soğuk meşrubatlara, pastalardan soğuk sandviçlere kadar lezzetli ürün yelpazesine sahiptir.

Wyndham Grand İstanbul Levent ve Wyndham Grand İzmir Özdilek’te bulunan Vertice Cafe & Brasserie, misafirlerinin keyifle bir araya gelerek güzel vakit geçirebilecekleri, ustalıkla hazırlanmış lezzetleri, yiyecek ve içecek aperitiflerini tadabilecekleri şık bir mekan alternatifi sunarken Ozone Night Club da yerli ve yabancı zengin içecek menüsü ve müziğin muhteşem uyumuyla misafirlerinin en keyifli akşamlarına ev sahipliği yapmaktadır.

İnşaat

Konut projeleriyle de inşaat sektöründe hızla yükselen bir değer olan Özdilek, müşterilerinin memnuniyeti için tecrübe ve birikimlerini paylaşmayı sürdürmektedir.

2013 yılında Eskişehir’in en prestijli bölgesinde hayata geçirilen Eskişehir Loft konut projesi, doğanın ve yeşilin huzuruyla konforlu ve lüks bir yaşam alanı olarak inşa edilmiştir. Bu proje Özdilek’in ilk konut projesidir. Grubun bu alandaki ikinci yatırımı ise Kocaeli’de bulunan Atakent Konutları projesi olmuştur.

Doğal güzellikleri ve tarihe tanıklığıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Bursa’nın modern yüzü Nilüfer’de, yüzü yeşile dönük yaşam konsepti, doğayla iç içe ve nefes alan konutlarıyla Orange City Fethiye Projesi ise 2017 yılında hayata geçirilmiştir.

Konut projelerinin yanı sıra konusunda uzman taşeron şirketlerle 1996 yılından beri kendi bünyesindeki tüm yapıların inşaatlarını da üstlenen Özdilek, inşaat sektöründeki birikim ve tecrübelerini artırmayı sürdürmektedir.

Sinema İşletmeciliği

1998 yılında Özdilek Kocaeli’de sinema işletmeciliğine başlayan Özdilek, bugün; Türkiye’nin 9 ayrı lokasyonunda, 36 adet 3D salonu, 2 adet Atmos ses teknolojisine sahip salonu olmak üzere toplam 73 adet sinema salonunda, 8.005 koltuk kapasitesiyle “Cinetime” markası olarak hizmet vermektedir.

İstanbul ve Anadolu’nun çeşitli bölgelerindeki hizmet noktalarında, çok sayıda gala etkinliği düzenleyen Cinetime, bu sayede Türkiye’nin yetenekli oyuncularını, sinemaseverlerle buluşturmaktadır.

Turizm – Otelcilik

Özdilek Holding bünyesindeki Özdilek Otel ve Turizm şirketi, 2003 yılında İzmir’deki beş yıldızlı, 219 odalı otel yatırımıyla turizm sektörüne giriş yapmıştır. 2013 tarihi itibarıyla da Wyndham Hotel Group ile iş birliği yapılmasının arından otel Wyndham Grand İzmir Özdilek ismini almıştır.

2014 yılındaysa İstanbul Levent’te faaliyete geçen, otel, iş ve alışveriş merkezinden oluşan Özdilek Center bünyesindeki Wyndham Grand İstanbul Levent oteli misafirlerine üstün konfor ve hizmet sunmaya başlamıştır.

İstanbul’un muhteşem manzarasına 360 derece hakim olan Wyndham Grand İstanbul Levent, farklı kategorilerdeki 389 odası, akıllı oda yönetim sistemi, hızlı internet erişimi, her yere kolay ulaşım sağlayan lokasyonuyla mükemmel konfor sağlamaktadır.

Sağlık Merkezi İşletmeciliği

2003 yılında İzmir’de hayata geçirilen otel projesi bünyesinde bulunan sağlık merkeziyle bu alandaki çalışmalarını başlatan Özdilek Holding, bugün; Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de yaklaşık 2.000’i aşkın misafirine, üstün kalite ve hizmet anlayışını, “Qualitasspa” markası ile sunmaktadır.

Toplam 11.428 metrekarede sauna, Fin hamamı, Türk hamamı, şok ve jet duşlar başta olmak üzere her türlü son teknoloji ekipmanı ve konusunda profesyonel, müşteri memnuniyetini ilke edinmiş personeliyle hizmetlerini 2003’ten bu yana sürdürmektedir.

Qualitasspa, Özdilek Eskişehir, Wyndham Grand İstanbul Levent ve Wyndham Grand İzmir Özdilek’te hizmet vermektedir.

Tarım ve Hayvancılık

“Türkiye’nin ve dünyanın en kaliteli ve lezzetli et üretimini yapmak” fikrinden yola çıkılarak kurulan Tabiat Tarım çiftliğiyle tarım ve hayvancılık sektörüne adım atılmıştır. Bu bağlamda Tabiat Tarım ve Özdilek müşterilerine her zaman güvenilir ve kaliteli ürünler sunulmaktadır.

Bursa Yenişehir’de 800 dönümlük arazi üzerine kurulan Tabiat Tarım, 50 dönüm besi çiftliği ve karantina alanı, 720 dönüm tarım arazisi, 30 dönüm eğitim ve araştırma tesisinden oluşmaktadır.

2012 yılında kurulan ve yıllık kapasitesi 2 bin 400, anlık kapasitesi ise bin 600 büyükbaş olan Tabiat Tarım besi çiftliğine, 2017 yılında 5 milyon TL yatırım yapılarak; anlık kapasitesi 2 bin 400, yıllık kapasitesiyse 3 bin 600 büyükbaş hayvana çıkarılmıştır. Tabiat Tarım’ın tercih ettiği hayvan cinsleri: Şarole, Limuzin, Brangus, Hoştayn, Angus, Simental ve Belçika Mavisi’dir.

Çiftlikteki tüm üretim faaliyetleri ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi esaslarına dayanılarak, hijyenik ve güvenilir bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Çevrim içi Alışveriş

Tüm üretim ve satış faaliyetlerini müşteri memnuniyeti üzerine kuran Özdilek, yaklaşık yarım asırlık birikim ve deneyimlerini yine müşterilerine en kaliteli ürünleri, en hızlı biçimde ulaştırmak amacıyla çevrim içi alışveriş sitesi Özdilekteyim.com’u hayata geçirmiştir. Market ve mağaza olarak iki kısımdan oluşan Özdilekteyim.com, çevrim içi ortamda birçok markaya ulaşabileceğiniz zengin bir platformdur.

Mağaza operasyonu Türkiye’nin her yerine, market operasyonuysa 6 şehire servis vermekte olan Özdilekteyim.com, güvenle alışveriş yapabileceğiniz ve ihtiyacınız olan birçok ürünü tek bir çatı altında bulabileceğiniz bir hizmet noktasıdır.

Ofis İşletmeciliği

Asya ve Avrupa kıtalarının birbirine en çok yaklaştığı yer olan İstanbul’un kalbi Levent’te, Büyükdere Caddesi üzerinde 27 bin metrekare arsa üzerine inşa edilmiş Özdilek Center’da yer alan River Plaza, 35 bin metrekare kiralanabilir alana sahiptir. Ofis kullanıcılarına özel yaklaşık 2 bin 800 metrekarelik yeşil teras rekreasyon alanı özel olarak dizayn edilmiştir. Ofis çalışanlarının yaşam kalitesini ve verimliliğini artırmak adına hemen yanı başında bulunan ÖzdilekPark İstanbul’a direkt bağlantısı olan River Plaza, mesai saatleri dışında da ofis kullanıcılarına en iyi hizmeti sağlamayı hedeflemiştir.

Şehrin en önemli bölgelerinden Levent’te bulunan River Plaza, kolay ulaşılabilirliğiyle fark yaratmaktadır. Şişhane - Hacıosman ve Levent - Hisarüstü metro hattına direkt bağlantısı sayesinde hava koşullarından etkilenmeden ofis kullanıcılarının ve ziyaretçilerin River Plaza’ya ulaşabilme imkanı vardır. Toplu taşımanın merkezinde bulunmasının yanı sıra iki boğaz köprüsü ve çevre yoluna kolayca bağlantısı da bulunmaktadır.

Profesyonel bina yönetimi, üst düzey güvenlik sistemleri ve tam otomasyonlu bina yönetim sistemleri sayesinde River Plaza, tam anlamıyla profesyonel hayata hizmet vermekte ve kullanıcılarına eşsiz bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

River Plaza’nın, önemli özelliklerinden biri de LEED Gold Sertifikası’na sahip olmasıdır.

Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamız  /  Kullanım ve Koşullar